Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart VH151359-2 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH151359-2 12 Inch Griddle Element Electric Stainless Steel to Hobart
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH151359-2 |
| Manufacturer Part # | VH151359-2 |
| Height | 4" |
| Width | 12" |
| Depth | 16.5" |
| Weight | 1.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH151359-2 Griddle Element, [ 230v 4000w 1ph ] [ 16-1/2" X 10-1/2" X 4"h ], Terminals Flag W/ 3/16" (#10) Unthreaded Hole., Hobart Griddle Cg(20 55 57 60 65 77 711 721 731).
