Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart VH10901-53 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH10901-53 #53 Orifice 0.12 Inch Threaded Replacement Component
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH10901-53 |
| Manufacturer Part # | VH10901-53 |
| Height | 0.25" |
| Width | 0.12" |
| Depth | 0.25" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH10901-53 # 53 Orifice, Thread 16-36 Uns Measures .265" Od (6.74 Mm Od), This Is A Special Thread., Vulcan Fryer 7891g 7892g Hf91g Hf92g
