Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart VH107789-1 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH107789-1 3/8 Inch Mpt Gas Valve for Vulcan Broilers and Ovens
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH107789-1 |
| Manufacturer Part # | VH107789-1 |
| Height | 4.5" |
| Width | 2.38" |
| Depth | 1.13" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH107789-1 Gas Valve, [ 3/8" Mpt X 3/8" Mpt ] [ Rotation Off/on] [stem, Position Up/down] [stem Size .240"] [ctr Inlet To End, Of Stem 3-3/4"] Stem 2-5/16" Long. [ Width 2-1/4" ], Vulcan Broiler Red Knob # 22-1239, Wolf Maroon Knob # 22-1434, Vulcan, Broiler Ir34b Sar 34 Salamander., Oven Hcb1 (old Cb-1l) Hcb2 (old Cb-2l)., Series Gh Ghm H (old 7800) 7000., Wolf Oven Afs Caf F Fs Kafs Kcaf.
