Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart VH100705-1 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH100705-1 13-5/8 Inch Cast Iron Ring for Vulcan Ranges
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH100705-1 |
| Manufacturer Part # | VH100705-1 |
| Height | 2" |
| Width | 13.63" |
| Depth | 13.63" |
| Weight | 11.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH100705-1 Cast Iron Ring, 13-5/8" Od, Vulcan, Range 7830 7830a Gh30/30c Ghm30/30c Sg7830a.
