RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart fruit cutters and vegetable cutters.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart VH00-958505-00002 fruit cutters and vegetable cutters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH00-958505-00002 2.7 Inch Diameter Orifice Plate Stainless Steel with Precise Flow Control
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH00-958505-00002 |
| Manufacturer Part # | VH00-958505-00002 |
| Height | 0.3" |
| Width | 2.7" |
| Depth | 3.55" |
| Weight | 0.57 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH00-958505-00002 Vk45 Orifice Plate (45 S Eries)
