RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart fruit cutters and vegetable cutters.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart VH00-498028 fruit cutters and vegetable cutters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH00-498028 1.35 Inch Stainless Steel Tee NPT to Compression
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH00-498028 |
| Manufacturer Part # | VH00-498028 |
| Height | 1" |
| Width | 1.35" |
| Depth | 2.6" |
| Weight | 0.18 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH00-498028 Tee 3/8nptx3/8cc Compre Ssion
