Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart V-1G-1 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart V-1G-1 31 Inch Clean Out Rod Stainless Steel for Fryers
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | V-1G-1 |
| Manufacturer Part # | V-1G-1 |
| Height | 1" |
| Width | 11" |
| Depth | 24" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco V-1G-1 Clean-out Rod 31", Length Handle To 1st Bend 10", 1st To 2nd Bend 11", , 2nd Bend To End 10", Stainless Steel, Dean Fryer, Frymaster Fryer, Keating Fryer, Pitco Fryer, Vulcan Fryer
