RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket mixer parts and accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart UWDUM30WW mixer parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart UWDUM30WW 30 Qt Wire Whip with Stainless Steel Construction
| Fits with Manufacturer | Uniworld |
|---|---|
| Model Number | UWDUM30WW |
| Manufacturer Part # | UWDUM30WW |
| Height | 16.93" |
| Width | 9.06" |
| Depth | 9.06" |
| Weight | 3.42 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Uniworld UWDUM30WW Wire Whip 30 Qt, Material(s) Stainless Steel, Type 30 Qt (28l), Weight 4.28 Lb, Models Used In, Hobart Corp D300 Series D300dt D330 Series D340 Series
