FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Cambro insulated and heated food pan carriers.
- Authorized Cambro dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cambro UPCH1600-131 insulated and heated food pan carriers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cambro UPCH1600-131 28 Inch Electric Camcart Dark Brown with Heated Compartments
| Manufacturer | Cambro |
|---|---|
| Model Number | UPCH1600-131 |
| Manufacturer Part # | UPCH1600-131 |
| Height | 54.13" |
| Width | 28.75" |
| Depth | 33.38" |
| Weight | 159 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cambro UPCH1600-131 Htd Ultra Camcart 131 Dark Brown 110v