RestaurantSupply.com is your trusted source for Univex mixer parts and accessories.
- Authorized Univex dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Univex UNI1030019 mixer parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Univex UNI1030019 1.75 Inch Ball Bearing Doubled Sealed for Univex Mixers Slicers
| Manufacturer | Univex |
|---|---|
| Model Number | UNI1030019 |
| Manufacturer Part # | UNI1030019 |
| Height | 0.6" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 1.8" |
| Weight | 0.23 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Republic of Korea |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Univex UNI1030019 Ball Bearing Doubled Sealed .790" Id X 1.846" Od X .548", Wide, Univex Mixer Model M20 Srm20 Sm-30, Univex Slicer Model 9514
