RestaurantSupply.com is your trusted source for Univex commercial oven parts and accessories.
- Authorized Univex dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Univex UNI1000806 commercial oven parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Univex UNI1000806 Latch 2 7/8 Inch Aluminum with Allen Screw
| Manufacturer | Univex |
|---|---|
| Model Number | UNI1000806 |
| Manufacturer Part # | UNI1000806 |
| Height | 0.7" |
| Width | 1.65" |
| Depth | 2.85" |
| Weight | 0.12 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Univex UNI1000806 Material Aluminum, Length 2 7/8", 73 Mm, Width 1 5/8", 41 Mm, Includes 3/32 Allen Screw, Thickness 3/8", 10 Mm
