RestaurantSupply.com is your trusted source for Univex faucet and drain accessories.
- Authorized Univex dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Univex UNI1000517 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Univex UNI1000517 1 3/8 Inch Washer Thrust Brass for Food Processing
| Manufacturer | Univex |
|---|---|
| Model Number | UNI1000517 |
| Manufacturer Part # | UNI1000517 |
| Height | 0.2" |
| Width | 1.2" |
| Depth | 1.35" |
| Weight | 0.03 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Univex UNI1000517 Material Brass, Inner Diameter 3/4", 19 Mm, Outer Diameter 1 3/8", 35 Mm, Thickness 1/8", 3 Mm
