Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for TRUE aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing TRUE units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket TRUE ULTR33048 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
TRUE ULTR33048 8 Ft Power Cord 14 Gauge 15 Amps Sjtow Molded Plug Aftermarket Replacement
| Fits with Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR33048 |
| Manufacturer Part # | ULTR33048 |
| Height | 1" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 19" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR33048 8 Ft Power Cord 3 Wire, Amps 15, Volts 125, Gauge 14, Type Sjtow, Heavy Duty App, Iance Cord Set W/ Molded Angle Plug, Nema # 5-15p
