RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer commercial deep fryers.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer ULTR29A063 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR29A063 17.5 Inch Filter Oil Pack of 30 for Commercial Deep Fryers
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR29A063 |
| Manufacturer Part # | ULTR29A063 |
| Height | 6" |
| Width | 18.2" |
| Depth | 21.9" |
| Weight | 14.65 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR29A063 Color White, Length 21", 533 Mm, 6" To Hole, 152 Mm To Hole, Width 17 1/2", 445 Mm, 8 3/4" To Hole, 222 Mm To Hole, Inner Diameter 1 1/2" Standpipe Hole, 38 Mm Standpipe, Hole, Sold In Quantities Of Pack Of 30
