RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer commercial deep fryers.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer ULTR24246 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR24246 1 3/4 Inch Coupling Disconnect Female 1/2 Inch Thread
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR24246 |
| Manufacturer Part # | ULTR24246 |
| Height | 1.35" |
| Width | 1.35" |
| Depth | 1.8" |
| Weight | 0.39 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR24246 Material Stainless Steel, Length 1 3/4", 44 Mm, Outer Diameter 1 3/8", 35 Mm, National Pipe Thread 1/2", Type Female, Thread 14
