Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Ultrafryer units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Ultrafryer ULTR22A168 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR22A168 7 1/2 Inch Shield Heat Thermdyn Cast with 3 Oval Openings
| Fits with Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR22A168 |
| Manufacturer Part # | ULTR22A168 |
| Height | 0.78" |
| Width | 2.17" |
| Depth | 2.95" |
| Weight | 7.78 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR22A168 Material Stainless Steel, Length 5 3/4", 146 Mm, Width 7 1/2", 191 Mm, Includes (3) Oval Openings, Depth 2 3/8", 60 Mm
