Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Ultrafryer units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Ultrafryer ULTR22A148 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR22A148 3/8 Inch Bulb Thermostat with Dial Cap 48 Inch
| Fits with Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR22A148 |
| Manufacturer Part # | ULTR22A148 |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.46 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR22A148 [ Type- Sp Kit ] [ Temp 60-250 ] [ Bulb 3/8" X 4-1/2" ], [ Cap 48" ], [includes Dial # 22-1003 Off-250-60, Mount 4 Way., Or Dial # 22-1123 Off-250-60 Mount 4 Way., Some Use Dial # 22-1002 Off-10-1 Mount 4 Way., Henny Penny Warmer Hc- 80 85, Wells Warmer Series Rw & Rwt Llch-1220
