RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Ultrafryer units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Ultrafryer ULTR22703 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR22703 13.25 Inch Support Basket Commercial Metal with Durability
| Fits with Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR22703 |
| Manufacturer Part # | ULTR22703 |
| Height | 0.25" |
| Width | 13.25" |
| Depth | 13.25" |
| Weight | 1.85 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR22703 Length 13 1/4", 337 Mm, Width 13 1/4", 337 Mm
