RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer commercial deep fryers.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer ULTR19B313 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR19B313 18 Inch Bracket Basket Hanger Stainless Steel Gray
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR19B313 |
| Manufacturer Part # | ULTR19B313 |
| Height | 0.45" |
| Width | 2.85" |
| Depth | 17.9" |
| Weight | 0.91 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR19B313 Color Gray, Material Stainless Steel, Width 18", 457 Mm, Height 2 11/16", 68 Mm, Gauge 16 Stainless Steel, Depth 1/2", 13 Mm
