RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer commercial deep fryers.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer ULTR19A797 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR19A797 25 1/8 Inch Pan Sludge Catcher with Stainless Steel
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR19A797 |
| Manufacturer Part # | ULTR19A797 |
| Height | 5.75" |
| Width | 26.37" |
| Depth | 26.87" |
| Weight | 11.95 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR19A797 Length 25 1/8", 638 Mm, Width 25 1/8", 638 Mm, Depth 3", 4", 102 Mm, 76 Mm
