RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer commercial deep fryers.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer ULTR18A291 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR18A291 Diameter 3 9/16 Inch Metal Switch Air
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR18A291 |
| Manufacturer Part # | ULTR18A291 |
| Height | 3.4" |
| Width | 3.85" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.69 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR18A291 Material Metal, Outer Diameter 3 9/16", 90 Mm, Depth 3 5/16", 84 Mm, Centers 4 1/8", 105 Mm
