RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer commercial deep fryers.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer ULTR18A081 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR18A081 1 Inch Toggle Switch DPST 250V AC 15A Electric Control
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR18A081 |
| Manufacturer Part # | ULTR18A081 |
| Height | 2" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.25" |
| Weight | 0.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR18A081 Voltage 250 V Ac Rating, Amp 10 120,15 250 Volt, Terminals 1/4" Tab Terminals, Horse Power 41337, Includes Faceplate And Nuts
