RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer commercial deep fryers.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer ULTR18A047 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR18A047 2.25 Inch 120 V to 24 V AC Transformer 40 VA Rating
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR18A047 |
| Manufacturer Part # | ULTR18A047 |
| Height | 2" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 1.43 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR18A047 Length 18" Wire Leads, 8 1/4" Wire Leads, Voltage 120 V Ac Primary, 24 V Ac Secondary, Amp 40va Rating
