RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer commercial deep fryers.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer ULTR18A014 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR18A014 15 Inch Electric Element Deep Fryer 240V 8.5kW
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR18A014 |
| Manufacturer Part # | ULTR18A014 |
| Height | 2.7" |
| Width | 14.65" |
| Depth | 16" |
| Weight | 5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR18A014 Voltage 240 V Ac, Electrical Wattage 8500
