Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Other aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other ULTR18A010 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR18A010 4 Inch Transformer 120 to 24/12 Volt 100VA Black Steel
| Fits with Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR18A010 |
| Manufacturer Part # | ULTR18A010 |
| Height | 3.75" |
| Width | 4" |
| Depth | 4.25" |
| Weight | 3.81 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR18A010 Transformer, Amp 100va Rating, Color Black, Depth 3-3/8" 86 Mm, Height 3-3/8" 86 Mm, Includes (2) Jumpers, Length 2-7/8" 73 Mm, Material(s) Steel, Voltage 120/12-24 Vac, Weight 3.807 Lb, Models Used In, Ultrafryer Eus Series Sc Series
