Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Ultrafryer units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Ultrafryer ULTR18129 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR18129 1” Zinc-Plated Steel Toggle Switch with Instructions
| Fits with Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR18129 |
| Manufacturer Part # | ULTR18129 |
| Height | 0.75" |
| Width | 1" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 0.03 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR18129 Material Steel, Length 2 1/8", 54 Mm, Width 1", 25 Mm, Plating Zinc-plated, Depth 13/16", 21 Mm, Screw Centers 1 7/8", 47 Mm, Instructions Included Y
