FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer commercial deep fryers.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer ULTR12C355 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR12C355 6.4 Inch Probe Temp Fryer Pre 2006 with Stainless Steel
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR12C355 |
| Manufacturer Part # | ULTR12C355 |
| Height | 3.25" |
| Width | 6.4" |
| Depth | 9.4" |
| Weight | 0.19 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR12C355 Material Stainless Steel, Length 30" Wire Leads, 762 Mm Wire Leads, Terminals 3/16" Push-on Terminals, Includes 3" X 1/4" Od Probe 1/2" Stuffing Box, Note Used On Models Before 2006 With Pakstat Controls
