Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Globe U00002 8 Inch Heating Element Top Electric Replacement Part
Item:
#1478526
Technical details
| Manufacturer | Globe |
|---|---|
| Model Number | U00002 |
| Manufacturer Part # | U00002 |
| Height | 0.95" |
| Width | 8" |
| Depth | 10.85" |
| Weight | 0.43 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Globe U00002 8 Inch Heating Element Top Electric Replacement Part
$125.18
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Globe U00002 Heating Element Top
