FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen TT271016 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen TT271016 14 Inch Vac Pump Stainless Steel for Food Processing
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | TT271016 |
| Manufacturer Part # | TT271016 |
| Height | 13" |
| Width | 14" |
| Depth | 21" |
| Weight | 68 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen TT271016 Vac Pump