Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket bakery deck ovens.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett TT-34092 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett TT-34092 3/16 Inch Bulb 36 Inch Cap Thermostat K for Blodgett Oven
| Fits with Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | TT-34092 |
| Manufacturer Part # | TT-34092 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam TT-34092 [ Type - K ] [ Temp 140-500 ] [ Bulb 3/16" X 11-5/8" ], [ Cap 36" ] Mount 1 [ For Dial Use # 22-1065, Back T Stat Knob W/ White Numbers [ 2-1/4" Dia ], [ Off-500-200] [mount .187"] [flat Down ], Blodgett, Oven Series Dfg (cook Only) Ef /eze Fa/gzl (cook & Hold, W/elec Ignition)., Dynamic Cooking Systems Oven Fsco.
