Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass TSHG4E48SK faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass TSHG4E48SK 48 Inch Gas Hose Yellow Stainless Steel Braided with Hardware
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | TSHG4E48SK |
| Manufacturer Part # | TSHG4E48SK |
| Height | 2.69" |
| Width | 13.19" |
| Depth | 23.69" |
| Weight | 11.69 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass TSHG4E48SK Color Yellow, Material Stainless Steel Braided Hose, Length 1219 Mm, 48" Braid Hose With Extruded Coating, Includes Hardware 90 Degree Reducing Elbow, 1" Npt Ball, Valve Restraining Cable & Hardware, 90 Degree 1" Npt, Elbow, Inlet 1" Qui
