Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass TS5SL1000 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass TS5SL1000 4 Inch Deck Faucet ADA Compliant with Chrome Handle Plastic Body
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | TS5SL1000 |
| Manufacturer Part # | TS5SL1000 |
| Height | 5.5" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 9.5" |
| Weight | 1.91 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass TS5SL1000 Material Plastic Body, Chrome Polished Handle, Length 4" Centers, Outer Diameter 3/8" Flexible Copper Tubing, Includes Hardware, 2 Gpm Aerator, Type Ada Compliant, Thread 1/2 Nps Male Threads, Lead Free Y
