Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass TS5HR242-01 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass TS5HR242-01 20 Inch Steel Hose Reel with 50 Hose Length Black
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | TS5HR242-01 |
| Manufacturer Part # | TS5HR242-01 |
| Height | 9.25" |
| Width | 20.25" |
| Depth | 22" |
| Weight | 52.47 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass TS5HR242-01 Color Black, Material Steel, Length 50 Hose, Outer Diameter 19 1/2" Reel, Temperature Range 176 F Maximum, Includes Wall Mounting Bracket, Inlet 3/8" Npt Female, Pounds Per Square Inch 300
