RestaurantSupply.com is your trusted source for Henny Penny cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Henny Penny dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Henny Penny TS22-003 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Henny Penny TS22-003 Transformer 4.5 Inch 120v to 24v and 10v Exposed Coil
| Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | TS22-003 |
| Manufacturer Part # | TS22-003 |
| Height | 3.5" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 5.7" |
| Weight | 2.85 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny TS22-003 Transformer Primary 120v Secondary 24v 3 Amps And, 10v 1.5 Amps, ( 10 ) 3/16" Tabs 2 Mount Holes " Ctrs, Exposed Coil, Henny Penny Fryer 680
