Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass TS014152-40 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass TS014152-40 1 Inch Width Barrel Metering Valve Brass with Santoprene Seals
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | TS014152-40 |
| Manufacturer Part # | TS014152-40 |
| Height | 4.63" |
| Width | 4.06" |
| Depth | 3.06" |
| Weight | 0.37 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass TS014152-40 Material Brass, Length 2 And 5/16", Width 1", Includes Santoprene Seals Filter Washer, Lead Free Y
