Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Other aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other TS-1121 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial TS-1121 5 Inch Thermocouple Coaxial Threads Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Tri-Star |
|---|---|
| Model Number | TS-1121 |
| Manufacturer Part # | TS-1121 |
| Height | 0.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 5.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Tri-Star TS-1121 1970 Series 18" Thermocouple 20-30 Mv, Coaxial Thermocouple Threads 11/32"-32., American Range Model, Imperial Oven Ir Ihr, Garland Broiler 6-40/50s 7-40/50s 8-40/50s, 60-40/50r 76-40/50r 78-40/50r., Oven Series Eco Ico Tg3/4 Ttg3/4., Us Range Range Px-6-262-cp "s" Series Sunfire., Tri-star Oven
