Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for TRUE aftermarket commercial refrigeration parts and accessories.
- Engineered to match existing TRUE units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket TRUE TRUE810810 commercial refrigeration parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
True810810 26-1/2 Inch Door Gasket Type R Snap-in Black Rubber Aftermarket Replacement
| Fits with Manufacturer | TRUE |
|---|---|
| Model Number | TRUE810810 |
| Manufacturer Part # | TRUE810810 |
| Height | 1" |
| Width | 8" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.98 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Aftermarket TRUE TRUE810810 Door Gasket, [ 26-1/2" X 26-1/2" ] [rubber ] [ Type R], 7/16" Mag 3/4" Base 7/16" High., Black [snap-in Mount], True, Refrigerator Tssu-(27-8 27-12m) Tuc-(27 27f) Wt-(27 27f).
