Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vollrath/Idea-Medalie glass racks.
- Authorized Vollrath/Idea-Medalie dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Vollrath/Idea-Medalie -TR8D glass racks
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vollrath/Idea-Medalie -TR8D 19 3/4 Inch Plastic with 16 Compartments Rack Glass
| Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | -TR8D |
| Manufacturer Part # | -TR8D |
| Height | 5.5" |
| Width | 19.5" |
| Depth | 19.5" |
| Weight | 5.18 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie -TR8D Material Plastic, Length 19 3/4", 502 Mm, Width 19 3/4", 502 Mm, Height 5 1/2", 140 Mm, Type 4 1/2" X 4 1/2" (114mm X 114mm) Compartments
