FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Carter Hoffmann meal delivery carts.
- Authorized Carter Hoffmann dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Carter Hoffmann THL000015A meal delivery carts
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Carter Hoffmann THL000015A 1 Inch Electric Heating Element Stainless Steel
| Manufacturer | Carter Hoffmann |
|---|---|
| Model Number | THL000015A |
| Manufacturer Part # | THL000015A |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Weight | 0.01 |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Carter Hoffmann THL000015A Htr 120v/2000w/17a/50 60 H