Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Taylor Thermometer thermometers.
- Authorized Taylor Thermometer dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Taylor Thermometer TEADPT12 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Taylor Thermometer TEADPT12 2.35 Inch Black Plastic AC to DC Adaptor with 72 Inch Lead
| Manufacturer | Taylor Thermometer |
|---|---|
| Model Number | TEADPT12 |
| Manufacturer Part # | TEADPT12 |
| Height | 1.7" |
| Width | 2.35" |
| Depth | 3.1" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Taylor Thermometer TEADPT12 Ac Adaptor Color Black Depth 1 1/2" Depth 38mm Height, 2 1/4" Height 57mm Material Plastic Product Type 72", Wire Lead With Male Connection Ul Listed Y Voltage 120v, Acinput Voltage 9v Dcoutput Wattage 2input Weight, .301lb Width 1 1/2" Width 38mm
