Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Turbochef cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Turbochef dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Turbochef TC30432 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Turbochef TC30432 50 Amp 8/3 Gauge Power Cord NEMA W with Durable Insulation
| Manufacturer | Turbochef |
|---|---|
| Model Number | TC30432 |
| Manufacturer Part # | TC30432 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 3.7 lbs |
| Weight | 3.7 |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Turbochef TC30432 Cord Power 50a 8/3 Soow Nema W