Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Nemco strip warmers.
- Authorized Nemco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nemco TBI strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nemco TBI 27 Inch Complete Food Warmer Electric With Bulbs Stainless Steel
| Manufacturer | Nemco |
|---|---|
| Model Number | TBI |
| Manufacturer Part # | TBI |
| Height | 14" |
| Width | 26.75" |
| Depth | 29.25" |
| Weight | 10 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nemco TBI Complete Food Warmer 120v 750w, 32" X 14" X 20" 3 Bulb., With Stand Deflectors And Bulbs., Nemco
