Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Turbochef aftermarket rapid cook and high speed hybrid microwave ovens.
- Engineered to match existing Turbochef units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Turbochef TBCNGC1572 rapid cook and high speed hybrid microwave ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Turbochef TBCNGC1572 7 Inch Left Hinge for Turbo Chef Ovens
| Fits with Manufacturer | Turbochef |
|---|---|
| Model Number | TBCNGC1572 |
| Manufacturer Part # | TBCNGC1572 |
| Height | 1" |
| Width | 7" |
| Depth | 11.5" |
| Weight | 1.52 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Turbochef TBCNGC1572 Left Hinge, Turbo Chef Convection Oven Hhb2, Convection & Microwave Oven Ngc Ngc2
