RestaurantSupply.com is your trusted source for Turbochef aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Turbochef units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Turbochef TBCNGC1290 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Turbochef TBCNGC1290 12 Inch Solid Cooking Basket PTFE with Durable Design
| Fits with Manufacturer | Turbochef |
|---|---|
| Model Number | TBCNGC1290 |
| Manufacturer Part # | TBCNGC1290 |
| Height | 1" |
| Width | 12" |
| Depth | 12" |
| Weight | 1.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Turbochef TBCNGC1290 Cooking Basket Ptfe Solid
