Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Turbochef aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Turbochef units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Turbochef TBCNGC-1025 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Turbochef TBCNGC-1025 10 Inch Blower Motor Kit Stainless Steel Air-cooled
| Fits with Manufacturer | Turbochef |
|---|---|
| Model Number | TBCNGC-1025 |
| Manufacturer Part # | TBCNGC-1025 |
| Height | 6.37" |
| Width | 10.25" |
| Depth | 10.25" |
| Weight | 7.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Turbochef TBCNGC-1025 Blower Motor Kit
