Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Turbochef aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Turbochef units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Turbochef TBC100021 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Turbochef TBC100021 14 Inch Cooking Basket PTFE with Mesh - XL
| Fits with Manufacturer | Turbochef |
|---|---|
| Model Number | TBC100021 |
| Manufacturer Part # | TBC100021 |
| Height | 1.2" |
| Width | 14.25" |
| Depth | 15.7" |
| Weight | 1.73 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Turbochef TBC100021 Cooking Basket Ptfe Xl Mesh
