Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Turbochef aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Turbochef units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Turbochef TBC100011 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Turbochef TBC100011 14 Inch PTFE Mesh Cooking Basket for Turbo Chef
| Fits with Manufacturer | Turbochef |
|---|---|
| Model Number | TBC100011 |
| Manufacturer Part # | TBC100011 |
| Height | 1.5" |
| Width | 14" |
| Depth | 14" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Turbochef TBC100011 Ptfe Mesh Cooking Basket, 14-1/2" X 13-1/2" X 1" Black, Turbo Chef, , ********, , Wider Mesh Basket Available At A Discounted Price As Ap#, 8013889, , ********
