Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Other aftermarket ice machine parts and accessories.
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other TB0031 ice machine parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hoshizaki TB0031 Thermostat Kit for Hoshizaki Ice Machines
| Fits with Manufacturer | Hoshizaki |
|---|---|
| Model Number | TB0031 |
| Manufacturer Part # | TB0031 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.26 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Japan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hoshizaki TB0031 Ice Machine Thrmostat Kit, Midpoint Setting Contacts Close 41 & Open 31.5 Deg, , Cold Cutout 27 Deg, Differential 5.5, , Cap 48".nulb 1/4" X 4 1/4", Includes Bulb Holder And 5/16" Id X 14" Long Tube, Bulb Holder Only Hos3a3903-01 List Price 3.38 (non-stock), Hoshizaki Ice Machine Series Km-450 Km-452 Km-500, Km-630 Km-632 Km-900 Km-1200., 900-sd B-500pf B-700pf Km-900mrh Km500mah Km650mah, Kml-600mah Urc-12f
