FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Bakers Pride aftermarket bakery deck ovens.
- Engineered to match existing Bakers Pride units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bakers Pride T1381Y bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bakers Pride T1381Y 20 Inch Gas Commercial Ovens Stone Hearth Oven - 1 Section
| Fits with Manufacturer | Bakers Pride |
|---|---|
| Model Number | T1381Y |
| Manufacturer Part # | T1381Y |
| Height | 2" |
| Width | 20" |
| Depth | 36" |
| Weight | 115 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bakers Pride T1381Y Stone Hearth Single