RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen T1083 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen T1083 3.75 Inch Gas Plug Nema 15 50P 250V 50A Industrial
| Manufacturer | Greenheck |
|---|---|
| Model Number | T1083 |
| Manufacturer Part # | T1083 |
| Height | 3.55" |
| Width | 3.75" |
| Depth | 7.05" |
| Weight | 0.73 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Greenheck T1083 Plug 3p 250v 50a Nema 15 50p 8452an
